...return to index

Long

Splits

5.1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ben Windsor DRONGO M21 23:21
2nd Michael Crone SLOW M21 24:01
3rd Laurence Ball NOR M21 24:14
4th Daniel Sullivan MV M21 26:58
5th Yordan Kolev SLOW M21 27:21
6th Antoine Pesenti DFOK M45 27:39
7th Dmitry Ushakov LOK M45 28:36
8th Scott Collier KERNO M21 28:38
9th Jevgenijs Petrovs SLOW M45 28:41
10th James Lyne SLOW M21 29:14
11th Alastair Oates BAOC M45 29:36
12th Dan Lewington MV M21 29:42
13th Todd Fallesen SLOW M35 30:32
14th Oliver O'Brien SLOW M35 30:43
15th David Thompson SLOW M21 31:02
16th Peter Dobra UBOC M20 32:13
17th Simon Webster SLOW M40 32:21
18th Francis Carr   M21 32:51
19th Ian Ditchfield MV M60 32:55
20th Alex Owen LOK M40 33:24
21st Patrik Eickhoff IND M21 33:30
22nd Rebecca Dal Bon SLOW W21 33:36
23rd Geraint Lee SLOW M40 33:41
24th Paul Todd LOK M40 33:53
25th Keith Bennett DFOK M45 34:30
26th Vinh-Phuong Hoang SLOW W21 34:31
27th Tim Gage HH M40 34:34
28th Anthony Flick LOK M40 35:01
29th Gordon Parker SLOW M55 35:27
30th Ben Binden SLOW M40 35:38
31st Sue Carter SLOW W50 35:45
32nd Jim Tinnion WRE M45 35:49
33rd Matthew Gray IND M35 36:08
34th= Philip Morgan MV M45 36:14
34th= Carys Morgan SLOW W40 36:14
36th Nigel Bush MV M60 36:55
37th Mike McLean IND M21 37:01
38th Nikolay Kolev SLOW M50 37:30
39th Nick Raper IND M35 37:57
40th Paul Langston HH M65 38:22
41st Vasil Peykov   M21 38:54
42nd Stefan Peykov SLOW M50 39:01
43rd Ian Catchpole DFOK M40 39:07
44th Simon Wright SLOW M21 39:55
45th Jeremy Hill TVOC M65 40:02
46th David Dawson DFOK M60 40:22
47th David Float HAVOC M50 41:22
48th= Vesela Chokoeva SLOW W45 41:30
48th= Robert McCaffrey MV M50 41:30
50th Teresa Bertran SLOW W35 42:10
51st Marcus Bateman SN M50 42:56
52nd Stuart Douglas LOK M21 44:01
53rd Robrert Gregory IND M21 45:35
54th Peter Carlill NOR M60 45:46
55th Nigel Saker SLOW M70 46:06
56th John Fawcett PFO M40 47:39
57th Malin Lundin IND W35 47:54
58th Keith Parkes DFOK M70 50:42
59th Andy Johnson HOC M55 50:58
60th Chris Simpson SO M70 52:13
61st Graham Sutton MV M70 52:58
62nd Leianne Upton MV W55 57:05
63rd Rob Sibley SAX M65 58:30
64th Jennifer Sibley   W21 59:07
65th Christopher Walker LOK M45 66:40
66th David Lefevre DFOK M60 67:56
67th Rhiannon Fadeyibi NGOC W55 75:35
68th Michael White MV M80 92:10
m15 Tim Scarbrough MV M35 29:40
m3 m21 Martin Husbyn WING OK M21 43:37

Short

Splits

2.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Couldery GO M16 14:53
2nd Abi Frame SLOW W21 17:12
3rd Philip Couldery GO M16 18:18
4th Philip Gristwood MV M70 20:42
5th Nikolay Yanev SLOW M45 21:44
6th Deborah Sullivan MV W55 22:54
7th Neil Frame SLOW M55 25:14
8th Sophie Frame SLOW W55 31:08