...return to index

Brown

Splits

9.2km 270m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Keith Masson MV M55 70:19
1st Samuel Leitch SO M18 73:10
2nd Ian Hargreaves SOS M40 73:50
3rd Tim Scarbrough MV M21 82:38
4th Antoine Pesenti DFOK M45 84:58
5th Neil Crickmore SO M55 85:59
6th Chris Hooker SO M55 99:48
7th Sue Carter SLOW W50 100:42
8th Rebecca Dal Bon SLOW W21 101:37
9th Donatas Tumaitis SLOW M21 105:29
10th Peter Huzan SLOW M50 115:58
11th Rob Leathley SO M45 120:26
12th James Yule SO M16 121:31
m1 m7-11 m14-26 Will Heap SO M45 44:02
m14-26 Michael Muggeridge HAVOC M55 47:47
m15-26 Josh M'Caw HH M18 55:39
w3 Paul Luttman SO M45 88:53
w3 Andrew Hannaford SO M60 109:10

Blue

Splits

6.1km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stanley Heap SO M18 40:17
2nd Peter Chapman SO M50 51:28
3rd Alan Velecky SO M50 52:52
4th Maxime Pesenti DFOK M14 53:18
5th Mark Chapman SO M55 53:53
6th Liam Marsh SO M20 54:57
7th Andrew Parkinson SO M65 55:15
8th Kevin Goddard SO M55 57:50
9th Charles Spence LOK M60 59:07
10th David Lobley DFOK M50 60:18
11th Steve Jarvis SO M55 60:38
12th Sarah Scarbrough MV W35 60:57
13th Andrew Evans DFOK M60 62:32
14th Paul Duley GRAMP M60 63:55
15th Ronan Cleary LOK M55 65:54
16th Andrew Pitcher DFOK M50 66:47
17th Edward Cox SO M55 67:01
18th Jon Chandler LOK M50 67:24
19th David Dawson DFOK M60 71:01
20th Alan Leakey SLOW M65 72:19
21st John Pickup MV M45 74:17
22nd Zlatko Peev SLOW M45 75:24
23rd Graham Denney SAX M45 75:28
24th Richard Field SAX M55 77:06
25th Paul Wilson SO M55 80:31
26th Richard Whitaker SAX M65 87:55
27th Duncan Finch SO M50 88:06
28th Dale Bennett HAVOC M50 91:54
29th Tim Keogh MV M55 91:57
30th Christophe Borysiewicz SLOW M40 101:38

Green

Splits

4.6km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Chapman SO W45 43:41
2nd Julia Jarvis SO W50 46:18
3rd Peter Martin SAX M65 46:38
4th Alan Williamson SO M65 49:23
5th Peter Martin MV M55 49:31
6th Jill Blount SO W55 49:39
7th Boryana Peeva SLOW W45 50:53
8th Neil Watts SO M60 51:20
9th Ian Roberts MV M50 51:44
10th Mike Murray SLOW M70 51:54
11th Ian Ditchfield MV M60 53:00
12th Julie Lobley DFOK W50 53:19
13th Martin Goddard SARUM M60 53:59
14th Ashley Tilling MV M60 54:11
15th Martin Ricketts TVOC M70 60:34
16th Geoff Wright GO M70 61:14
17th Penny Marsh SO W55 61:36
18th Philip Gristwood MV M65 62:30
19th Geoff Goodwin DFOK M65 62:41
20th Peter Dudman SO M65 63:14
21st Vesela Chokoeva SLOW W45 64:26
22nd Ben Rivers GO M70 64:59
23rd Julie Cleary LOK W50 67:21
24th George Engelhardt MV M65 68:12
25th Diane Leakey SLOW W60 69:36
26th David Kingdon SAX M65 71:34
27th Jeremy Oldershaw SAX M80 71:54
28th Mike Bolton MV M65 72:26
29th Phil M'Caw HH M55 74:02
30th Nigel Saker SLOW M70 74:18
31st Leslie Coles SO M75 78:06
32nd Dave Cussens SO M65 82:10
33rd James Parker SO M70 83:13
34th Bill Alexander MV M75 84:08
35th Ian Goodwin SO M60 85:09
36th Chris McDonald MV M75 87:09
37th Ruth Rhodes SO W75 87:11
38th John Duffield HH M70 87:25
39th Roger Pring SAX M70 88:03
40th Leianne Upton MV W55 89:03
41st Gillian Edgar HAVOC W50 89:13
42nd Keith Parkes DFOK M70 106:12
43rd Michael White MV M80 146:01
rtd Douglas Deeks SAX M80  
m4 Charlie Turner SLOW M65 45:08
w4 Simon Greenwood SAX M60 47:55
w4 m12 Neill Wates DFOK M40 55:59
m13 Beryl Pring SAX W70 88:20

Short Green

Splits

3.9km 95m

Pos Name Club Age Class Time
1st William Chandler LOK M16 54:15
2nd Linda Hulley SO W60 67:25
3rd Helen Rivers GO W60 70:04
4th Bridget Hooper SO W70 71:26
5th Teresa Turner SLOW W70 94:51
6th Marion Shipman LOK W55 133:09
rtd Susan Parker SO W75  
m5 Tom Edelsten CHIG M75 51:11
m5 Sylvia Coles SO W70 111:34

Light Green

Splits

3.4km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nikolay Yanev SLOW M45 49:45

Orange

Splits

2.8km 95m

Pos Name Club Age Class Time
1st Priscilla Chen-Chandler LOK W45 48:33
2nd Vadim Pesenti DFOK M10 50:53
3rd Joanna & Phillip Mumford IND   83:36

Yellow

Splits

2.5km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ben Chapman SO M10 21:12
2nd ANNA MARIA Yaneva SLOW W10 29:54
3rd Madeleine Pitcher DFOK W12 33:41
4th Alex Pickup MV M10 55:50
w10 Goddard Family IND   32:14

White

Splits

2km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ralph Scarbrough MV M10 24:35
2nd Krum Yanev SLOW M10 24:55
3rd Emma Chapman SO W10 35:07