...return to index

Long

Splits

5.4km

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Crone SLOW M21 25:27
2nd Matthew Schepisi SLOW M21 26:03
3rd Todd Oates LOC M21 26:56
4th Dmitry Ushakov LOK M40 29:01
5th James Lyne SLOW M21 29:06
6th Scott Collier KERNO M21 29:24
7th Jevgenijs Petrovs SLOW M40 30:23
8th Alastair Oates BAOC M45 32:09
9th Angus Lund SLOW M45 32:17
10th Steven Clelland SLOW M35 32:31
11th Oliver O'Brien SLOW M35 32:34
12th Peter Huzan SLOW M50 33:20
13th Francis Carr IND M21 33:31
14th Dave McCarthy IND M35 33:58
15th David Wathey MDOC M50 35:09
16th Neil Wearing   M50 35:24
17th Richard Alexander Owen LOK M40 35:28
18th Mathieu McGuire SLOW M21 35:32
19th Yordan Kolev TVOC M21 35:43
20th ZlatkoBev TVOC M45 35:51
21st William Jones IND M21 36:49
22nd Andrea Rebora SLOW M45 36:51
23rd John Morgan MV M40 37:27
24th Sue Carter SLOW W50 37:37
25th Don McKerrow SLOW M65 37:48
26th Justin Farhall MV M40 38:18
27th Andy Robinson SLOW M60 39:30
28th Peter Martin MV M55 39:33
29th Simon Dunkley SN M50 39:35
30th Heather Findlay SLOW W35 39:47
31st Nikolay Kolev TVOC M50 39:53
32nd Evan Barlow SLOW M40 39:54
33rd Claire Heliot SLOW W21 39:55
34th David Spence   M45 40:04
35th Geoff Goodwin DFOK M65 41:04
36th Richard Jones SLOW M45 41:29
37th Eleanor Johnstone SLOW W21 41:35
38th Stefan Beykov TVOC M50 42:37
39th= Vicky Whaley SLOW W21 43:20
39th= Ashley Tilling MV M60 43:20
41st Rob McCaffrey MV M50 44:56
42nd Philip Morgan MV M45 45:27
43rd Rebecca Dal Bon SLOW W21 45:37
44th Fiona Tam SLOW W21 45:51
45th Ian Catchpole DFOK M35 46:18
46th Steven Elliott SAX M55 47:17
47th Siobhan Henn SLOW W21 47:55
48th Phillip Gristwood MV M65 49:07
49th Tim Gage HH M35 49:11
50th Steve Brockbank DFOK M65 49:19
51st Christopher Robinson SLOW M35 50:15
52nd John Duffield HH M70 51:42
53rd Nick Diamond IND M45 51:57
54th Tony Persechinpo IND M40 52:02
55th Keith Bennett DFOK M45 52:13
56th Raffaella Marin SLOW W50 53:48
57th Mike Elliot MV M65 54:37
58th Christine Robinson SLOW W60 55:37
59th David Float HAVOC M45 55:56
60th Helen Rivers GO W60 57:17
61st Nigel Saker SLOW M65 58:22
62nd Stephen Chandler SLOW M50 59:18
63rd David Lefevre DFOK M60 60:37
64th Deborah Sullivan MV W55 60:57
65th Mark Isham IND M21 62:44
66th Christine Glew SLOW W60 65:24
67th Vedaant Saggi IND M10 66:56
68th Judith Armitt SAX W60 67:49
69th Rob Sibley SAX M60 70:56
70th Michael White MV M80 91:09

Short

Splits

2.9km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jeff Armitage SLOW M55 22:18
2nd Richard Catmur SLOW M60 24:07
3rd Teresa Sullivan MV W21 27:18
4th Ray Sullivan RAFO M55 32:23
5th Ben Seaston IND M4 32:44
6th Dianne O'Donoghue MV W50 34:11
7th Leianne Upton MV W55 35:31
8th Ian Ditchfield MV M60 38:49
9th Tautvydas Stubrys IND M21 45:37
10th Virginia Catmur SLOW W60 46:10
11th Josh Ward IND M12 47:52
12th Charlotte De Grouchy IND W21 50:07
13th Rakhi Jain IND W40 72:28