...return to index

Introductory

Splits

1.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mark Robinson BENNE M55 15:03
2nd Bryony Hooper IND W21 17:06
3rd Christopher Marshall CHIG M40 18:29
4th Catherine Slade SAX W40 19:34
5th Camilla Brueton IND W32 20:48
6th Donna McCourt SLOW W35 29:41
7th Edward Slack + 1 SLOW M10 35:41
8th Matteo Rebora SLOW M10 40:35

Long

Splits

5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Laurence Ball NOR M21 21:54
2nd Michael Crone SLOW M21 22:46
3rd Ludovic Maillard SLOW M21 23:30
4th Matthew Schepisi SLOW M21 23:39
5th Daniel Sullivan MV M21 24:08
6th James Lyne SLOW M21 24:19
7th Keith Tonkin GO M55 26:39
8th Yasha Chechik IND M21 27:31
9th Scott Collier KERNO M21 27:50
10th Steven Clelland SLOW M21 27:51
11th Todd Fallesen SLOW M21 28:13
12th Helen Gardner SLOW W21 28:32
13th Peter Huzan SLOW M50 29:00
14th Darren Over SLOW M40 29:24
15th Evan Barlow SLOW M40 29:40
16th Francis Carr IND M21 29:47
17th Ian Ditchfield MV M60 30:01
18th Martin Skinner WCOC M50 30:15
19th Remo Medella VIVAIO M45 30:22
20th Vince Roper SLOW M45 30:56
21st Gavin Hurley SLOW M35 31:17
22nd Stu Levene HH M45 31:30
23rd John Morgan MV M40 31:42
24th Yordan Kolev TVOC M21 31:49
25th Ken Bridger IND M21 31:57
26th Claire Helios SLOW W21 32:24
27th Sue Carter SLOW W45 32:46
28th Alice Lovett MV W21 32:47
29th Ben Binden SLOW M40 33:05
30th Jorg Baggenstoss IND M35 33:12
31st Edward Stott SLOW M21 33:15
32nd Peter Foulkes SLOW M50 33:26
33rd Jack Fairhurst IND M21 33:41
34th Heather Findlay SLOW W35 33:53
35th David Float HAVOC M45 33:55
36th Julie Murphy SLOW W50 34:03
37th Justin Farhall MV M40 34:08
38th Chris Brammer SLOW M40 34:16
39th Christopher Robinson SLOW M35 34:18
40th Rebecca Goodwin IND W21 34:27
41st Carys Morgan SLOW W40 34:44
42nd Andy Robinson SLOW M60 34:53
43rd Christine Kiddier GO W60 35:14
44th Christophe Borysiewicz SLOW M35 35:29
45th Benjamin Neglais IND M35 35:42
46th Steve Brockbank DFOK M65 36:11
47th Ernst Kristensen SLOW M55 36:18
48th Ester Bonmati SLOW W21 36:21
49th Tom Edelsten CHIG M70 36:38
50th Nikolay Kolev TVOC M50 37:50
51st Guna Dubrovsha PP W40 37:59
52nd Philip Morgan MV M45 38:38
53rd Lucy Benham SARUM W21 38:51
54th Marcus Bateman SN M50 38:54
55th Teresa Bertran SLOW W21 39:42
56th Raffaella Marin SLOW W45 39:45
57th Sindre Valsgård SLOW M40 39:58
58th Siobhan Henn SLOW W21 40:18
59th Simon Ling MV M70 41:39
60th Ian Croft DFOK M40 42:30
61st Lisa Joseph MV W21 43:05
62nd Anna Jurkiewicz IND W35 43:06
63rd Graham Sutton MV M65 44:26
64th Vasil Peykov IND M21 45:46
65th Gavin Avey-Hebditch WSX M55 46:53
66th Katy Heald SLOW W21 49:09
67th Christine Robinson SLOW W60 55:16
68th Stefan Peykov IND M50 55:25
69th Bob Reed SHEEN M65 58:06
70th Rob Sibley SAX M60 58:25
71st Jennifer Sibley   W21 58:28
72nd Michael White MV M75 71:18
73rd Ruth Forrest + 2 BOK W35 87:03
m2 rtd Jim Prowting TVOC M70  
rtd Noel Aitchison IND M35  
w8 m10 Stephen Pallister WW M45 43:46
m2-3 m10-11 m14 Bruce Northey IND M60 93:32