Brown

Splits

8.3km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Leitch SO M18 56:45
2nd Michael Crone SLOW M21 57:23
3rd James Lyne SLOW M21 59:39
4th Neil Crickmore SO M50 61:17
5th Andrew Hill MV M35 62:27
6th Tom Davies SLOW M35 65:13
7th Chris Hooker SO M50 68:00
8th Alastair Oates BAOC M45 68:05
9th Mel Taylor SAX M50 73:23
10th Paul Fox SN M50 77:11
11th Jens Moller-Butcher SN M40 79:23
12th Andy Robinson SLOW M60 80:08
13th Mark Collins DFOK M55 82:42
14th Alison Howe SAX W40 85:42
15th Colin Swallow SN M55 95:56
16th James Breed   M21 96:10
m21 Brendon Howe SAX M45 67:21

Blue

Splits

6.2km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Couldridge SLOW M40 40:34
2nd Alan Velecky SO M45 46:46
3rd Peter Chapman SO M50 48:28
4th Stanley Heap SO M14 48:33
5th Nick Green GO M50 48:40
6th Ian Ditchfield MV M55 48:48
7th Simon Deeks SAX M45 49:36
8th Keith Tonkin GO M55 49:50
9th Simon Thraves SO M50 51:23
10th Will Heap SO M40 51:45
11th Matthew Leitch SO M18 52:02
12th Charlotte Turner SLOW W21 53:11
13th Jon Coles MV M45 54:30
14th Lucy Thraves SO W21 54:39
15th Peter Huzan SLOW M50 55:04
16th Ashley Tilling MV M55 59:55
17th Nick Care SO M55 60:34
18th Phil Marsland SLOW M45 62:14
19th Tim Hulley SO M50 62:26
20th Andrew Hannaford SO M60 64:36
21st Alan Leakey SLOW M60 64:50
22nd Tom Edelsten CHIG M70 65:24
23rd Nigel Clemens SLOW M50 65:29
24th Keith Roberts NOC M55 66:08
25th Alan Wallis SN M55 66:12
26th John Duffield HH M65 66:51
27th Sue Carter SLOW W45 68:58
28th Mark Cheesman MV M45 70:18
29th Antony Schofield MV M50 71:18
30th Jerry Purkis SAX M55 72:26
31st Jane Archer SN W60 73:00
32nd Martin Sellens SOS M60 73:48
33rd David Kingdon SAX M60 74:13
34th Michael Merritt SO M55 80:03
35th Catherine Galvin LOK W45 83:50
36th Nicki Adams SLOW W35 84:02
37th Barry Breed HH M65 87:26
38th Nigel Parish SN M55 89:12
39th Clive Hillier LOK M50 97:59
40th Kim Rowe SLOW M50 110:06
dns rtd David Dorling DFOK M40  
m13 Charlie Turner SLOW M60 57:44
m13 Paul Luttman SO M40 57:58
m21-23 John Pickup MV M45 84:15

Green

Splits

4.3km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Daniel Sullivan MV M21 32:13
2nd Phil Conway GO M50 34:40
3rd Andrew Evans DFOK M60 34:54
4th Adam Conway GO M12 35:19
5th Anna Chapman SO W40 35:39
6th Melanie Hilton SLOW W40 37:12
7th Peter Martin SAX M65 37:51
8th Don McKerrow SLOW M60 38:48
9th Sheralee Bailey DFOK W45 39:01
10th Dorte Torpe Hansen SLOW W45 39:12
11th Dave Cussens SO M60 41:31
12th Simon Greenwood SAX M60 42:19
13th Graham Sutton MV M65 43:45
14th Jill Blount SO W55 43:47
15th Diane Leakey SLOW W55 43:54
16th Christine Jepson SO W55 44:07
17th Edward Cox SO M55 44:11
18th David Battison SARUM M65 44:26
19th Philip Gristwood MV M65 44:50
20th Joe House SO M60 46:25
21st Peter Dudman SO M60 48:08
22nd Marion Payne-Bird GO W55 48:15
23rd Julie Murphy SLOW W50 48:43
24th Simon Ling MV M70 49:04
25th Chris Simpson SO M70 49:30
26th Neil Watts SO M55 50:03
27th Susan Crickmore SO W50 51:07
28th Mike Solomon SAX M70 51:39
29th Steve Ewens SO M55 52:04
30th Carol House SO W55 54:29
31st Samuel Leitch SO M14 54:30
32nd Douglas Deeks SAX M75 54:33
33rd Heidi Oates BAOC W45 55:28
34th Richard Stanhope SLOW M55 55:57
35th Karen Jones SLOW W50 56:03
36th James Parker SO M70 57:56
37th Hilary Sellens SOS W60 58:18
38th Martin Lock GO M65 59:33
39th Ray Sullivan RAFO M55 60:56
40th Jane King SO W55 61:11
41st Nicky Masson MV W50 61:37
42nd Julie Collins DFOK W55 62:24
43rd Leslie Hooper SO M70 62:34
44th Sue Cooles SN W55 62:48
45th Tim Pugh GO M70 63:54
46th George Engelhardt MV M60 65:34
47th Jane Breed HH W60 67:12
48th Jannion Ireland SO W55 68:27
49th Gill Sharp SN W55 68:40
50th Keiko Conway GO W50 69:28
51st Gary Cooles SN M55 72:06
52nd Jean Fitzgerald SAX W60 77:21
53rd Nigel Saker SLOW M65 78:05
54th Ben Rivers GO M70 79:01
55th Deborah Sullivan MV W55 83:57
56th Michael White MV M75 103:36
m9 Chris McDonald MV M70 47:58
m6 Linda Pakuls GO W55 49:41
m3-4 m8-15 Alexander O'Neill MV M16 60:08
w1 Mike Forbes IND M21 67:43

Short Green

Splits

3.5km 95m

Pos Name Club Age Class Time
1st Christine Kiddier GO W60 38:54
2nd Helen Rivers GO W60 50:39
3rd Rowan Purkis SAX W60 64:02
4th Patrick Maher SO M80 66:40
5th Sue Gallagher SO W60 66:50
6th Bridget Hooper SO W70 67:47
7th Beryl Pring SAX W65 71:39
8th Susan Parker SO W75 77:20
9th Anita Kingdon SAX W60 94:03

Light Green

Splits

3.2km 95m

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Oates BAOC M14 35:16
2nd Scarlet Heap SO W12 46:08
3rd Robert Greenway MV M14 59:11
4th Freddie Holman SO M14 66:36
5th Julie Keast SO W45 78:16
rtd Eva Ferlez IND W21  

Orange

Splits

2.9km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Henry Taylor SAX M12 25:38
2nd Matthew Taylor SAX M12 38:36
3rd Christine Robinson SLOW W55 38:43
4th Amy Harmer MV W21 39:41
5th Tommy Heap SO M10 42:28
6th Aileen Hargreaves SO W60 44:17
7th Nathan Judd MV M12 48:14
8th Dianne O Donoghue MV W50 70:31
9th Karen Mills-Hicks GO W40 72:14
10th Sally Rowe   W50 73:04
11th Emma Jones SLOW W21 93:50
m3 m7-11 Pauline Gullidge LOK W60 72:09

Yellow

Splits

2.1km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tina Mills-Hicks GO W10 31:57
2nd Ben Chapman SO M10 70:33
rtd Holly Howe SAX W10  
rtd Christian Moller-Butcher SN M10  
m5-10 Austin Howe SAX M10 33:29