...return to index

Orange

Splits

2.1km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Esther Woods RAFO W14 22:39

Gloss

Splits

3.9km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Couldridge SLOW M40 20:30
2nd Daniel Gardner HH M21 21:52
3rd Paul Todd LOK M40 26:44
4th Ian Whisson LOK M55 27:33
5th Jayne Sales SLOW W35 28:25
6th Nikolay Kolev TVOC M50 29:06
7th Andrew Evans DFOK M60 29:27
8th Angus Lund SLOW M40 29:50
9th Ronan Cleary LOK M55 30:04
10th Alex Fielding HH M12 30:46
11th Peter Martin MV M50 30:51
12th Simon Greenwood SAX M60 31:22
13th Peter Foulkes SLOW M50 31:30
14th Annie Andonova TVOC W21 32:56
15th carys Morgan SLOW W35 34:45
16th Julie Cleary LOK W50 36:10
17th David Dawson DFOK M55 36:27
18th Catherine Galvin LOK W45 38:02
19th Mike Elliot MV M60 38:18
20th George Engelhardt MV M60 42:33
21st Martin Double IND M35 42:36
22nd David Lefevre DFOK M55 44:21
23rd Matthew Lefevre DFOK M16 45:11
24th Jacob Stephenson DFOK M18 45:54
25th Christine Robinson SLOW W55 46:30
26th Janet Biggs HAVOC W60 50:38
27th Tamsin Airey IND W15 51:35
28th Frances Goldingay HH W65 52:19
29th Jon Moore MV M65 54:11
30th Anne Power LOK W80 54:25
31st Rhiannon Fadeyibi SLOW W50 55:17
32nd Jennifer Taylor CHIG W70 59:18
33rd Deborah Sullivan MV W55 61:49
34th Michael White MV M75 77:30
w5 w8 Yordan Kolev TVOC M21 30:14

GLOSS plus Extension

Splits

7.4km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Schepisi SLOW M21 36:43
2nd Daniel Sullivan MV M21 40:24
3rd Samuel Fielding HH M18 40:47
4th Edward Catmur SLOW M21 42:38
5th Kevin Fielding HH M45 43:58
6th Robert Sweatman SOC M50 44:44
7th Helen Gardner SLOW W21 46:15
8th Rob Woods RAFO M45 47:27
9th Jon Chandler LOK M45 47:58
10th Ian Ditchfield MV M55 48:35
11th Nick Raper SLOW M21 49:32
12th James Woods RAFO M18 50:06
13th Michael Muggeridge HAVOC M50 51:02
14th Andy Robinson SLOW M60 54:11
15th Shane Muggeridge HAVOC M18 55:41
16th Dorte Torpe Hansen SLOW W45 59:48
17th Sue Carter SLOW W45 59:54
18th Antony Schofield MV M50 60:36
19th Jonathan Swil IND M21 72:28
20th Philip Craven DFOK M60 73:14
21st Harry Goldingay HH M65 73:23
22nd Paul Channing SOC M55 75:16
23rd Ruth Rhodes SO W70 96:38