MOLE VALLEY ORIENTEERING CLUB
|  
Home Page   |   The Mole Roll   |   Event Results   |
|  
Permanent O Courses   |   Your First Orienteering Event   |
|   
O Jargon Buster     O Events Calendar   |
|  
Join Mole Valley   |   Club Management   |   Club Contacts   |




White  (4)                             1.4 km   10 C           

    1 Rachael Foulsham                 Ind                W9           13:26 
    2 Jacob Foulsham +1                Ind                M6           18:44 
    3 Thomas Pyle                      WAOC               M8           19:19 
    4 William Pyle                     WAOC               M5           19:32 



Yellow  (18)                           1.7 km   10 C           

    1 Luke Bright                      GO                 M16          19:32 
    2 Daniel Brett                     MV                 M14          25:38 
    3 Callum McKinnlen                 GO                 M14          28:17 
    4 Hannah Foulsham +2               Ind                W11          28:18 
    5 Stella Brett                     MV                 W45          28:43 
    6 David Bunn                       TVOC               M8           29:22 
    7 Ellie Bricknell                  SN                 W9           29:45 
    8 Matthew Gazzard                  GO                 M14          31:44 
    9 Jenny and Fiona Steinitz         Ind                W16          32:54 
   10 Samuel Leitch                    SO                 M7           33:02 
   11 Samuel Mascall                   Ind                M4           34:55 
   12 Harriet Fisher                   MV                 W14          35:21 
   13 Emily Lobley + 2                 DFOK               W11          47:59 
   14 Ros James                        Ind                W45          63:30 
   15 Will James                       Ind                M17          65:10 
   16 Freddie Goldstone                LOK                M8           87:00 

      Matt Rockhill                    GO                 M13             mp 
      Ryan Chapman                     GO                 M14             mp 



Short Green  (15)                      3.1 km   13 C           

    1 Clare Lines                      SO                 W40          46:12 
    2 Fiona Bunn                       TVOC               W10          46:47 
    3 Kjell Tullus                     SLOW               M55          51:13 
    4 Jackie Olive                     MV                 W55          54:15 
    5 Andrew Fisher +1                 MV                 M50          57:41 
    6 Jackie Stienitz                  Ind                W50          59:34 
    7 Pamela Crisp                     MV                 W55          61:00 
    8 Helen Gristwood                  MV                 W60          65:07 
    9 Georgina Bricknell               SN                 W17          77:37 
   10 Darrell Cruickshank              BKO                M80          82:48 
   11 Matthew Leitch                   SO                 M12          83:06 
   12 Sylvia Coles                     SO                 W65          85:33 
   13 Kate Bricknell                   SN                 W45          87:26 
   14 Edward Lines                     SO                 M12          88:57 

      George Simmons                   GO                 M14             mp 



Green  (20)                            4.7 km   21 C           

    1 Peter Chapman                    SO                 M45          42:15 
    2 Simon Thraves                    SO                 M45          45:03 
    3 Robert Lines                     SO                 M40          48:49 
    4 Angus Young                      GO                 M18          55:29 
    5 Richard Catmur                   SLOW               M55          56:09 
    6 Peter Martin                     MV                 M45          59:35 
    7 Lucy Thraves                     SO                 W16          60:56 
    8 Gary Simmons                     GO                 M45          61:54 
    9 Joanne Hickling                  SAX                W40          62:35 
   10 Anna Chapman                     SO                 W35          67:32 
   11 George Engelhardt                MV                 M55          70:01 
   12 Shona Masson                     SO                 W14          80:34 
   13 Richard Clark                    SLOW               M60          80:57 
   14 Mike Bolton                      MV                 M55          82:39 
   15 Alistair Masson                  SO                 M12          85:54 
   16 Nicky Masson                     MV                 W45          86:07 
   17 Nigel Saker                      Ind                M60          91:19 
   18 Dominic Stienitz                 Ind                M15         119:22 

      Philip Winn                      MV                 M65             mp 
      Ian Dale                         Ind                M50             mp 

Mole Valley Orienteering Club

Back to home page